2016 Schedule

Date Opponent Location Time (PT) Results
Aug. 17 Northwest Christian* Springfield, OR 5:00 pm NA
Aug. 23 O.I.T.* Eugene, OR 1:00 pm NA
Aug. 27 Peninsula # Eugene, OR 9:00 am L, 3-0
Aug. 28 Spokane # Eugene, OR 8:00 am L, 2-1
Sep. 2 Walla Walla Walla Walla, WA Noon T, 1-1
Sep. 3 Columbia Basin Pasco, WA Noon W, 6-0
Sep. 7 Everett Eugene, OR 1:00 pm W, 3-0
Sep. 10 SWOCC Eugene, OR Noon W, 8-0
Sep. 16 Clackamas Oregon City, OR 1:00 pm W, 2-0
Sep. 21 Rogue Medford, OR Noon W, 7-0
Sep. 24 Linfield JV McMinnville, OR 5:00 pm T, 4-4
Sep. 28 SWOCC Coos Bay, OR 2:00 pm W, 1-0
Oct. 1 Portland  Hillsboro, OR Noon W, 11-0
Oct. 5 Chemeketa Salem, OR 2:00 pm W, 8-0
Oct. 12 Clark Vancouver, WA 2:00 pm L, 3-2
Oct. 15 Clackamas Eugene, OR Noon W, 2-1
Oct. 19 Portland Eugene, OR 2:00 pm W, 2-0
Oct. 22 Chemeketa Eugene, OR Noon W, 10-0
Oct. 26 Rogue Eugene, OR 2:00 pm W, 2-0
Oct. 29 Clark Eugene, OR Noon T, 0-0
         
PLAYOFFS        
Nov. 2 Shoreline (Round 1) Eugene, OR 2:00 PM W, 4-0
Nov. 5 Spokane (Round 2) Spokane, WA 1:00 PM L, 0-2

*-Scrimmage | #-NWAC Friendlies | Home games in Yellow

 

2015 Schedule

Date Opponent Location Time (PT) Results
Aug. 15 Kwantlen Poly Univ.* Eugene, OR Noon NA-Scrimmage
Aug. 21 Northwest Christian* Eugene, OR Noon NA-Scrimmage
Aug. 29 Spokane # Eugene, OR 9:00 am T 1-1
Aug. 29 Wenatchee Valley # Eugene, OR 5:00 pm W 8-0
Aug. 30 Highline # Eugene, OR 4:00 pm L  3-0
Sept. 3 Tacoma at Tacoma, Wa. Noon W 3-1
Sept. 4 Bellevue at Bellevue, Wa. Noon L 2-1
Sept. 9 Everett at Everett, Wa. 3:00 pm L 3-0
Sept. 12 SWOCC at Coos Bay, Or. Noon W 3-0
Sept. 18 Clackamas at Oregon City, Or. 1:00 pm W 2-0
Sept. 23 Rogue Eugene, OR 2:00 pm W 11-0
Sept. 25 Linfield Univ. Eugene, OR 1:00 pm W 6-0
Sept. 30 SWOCC Eugene, OR 2:00 pm W 6-0
Oct. 3 Portland CC Eugene, OR Noon W 12-0
Oct. 7 Chemeketa Eugene, OR 5:00 pm W 3-0
Oct. 14 Clark Eugene, OR 1:00 pm L 2-0
Oct. 17 Clackamas Eugene, OR Noon W 2-0
Oct. 21 Portland CC at Portland, Or. 2:00 pm W 4-0
Oct. 24 Chemeketa at Salem, Or. Noon W 2-0
Oct. 28 Rogue at Medford, Or. 2:00 pm W 15-0
Oct. 31 Clark at Vancouver, Wa. Noon T 1-1
         
PLAYOFFS        
Nov. 4  Round 1 Bye  Southern Region Champions    
Nov. 7 Round 2 vs. Shoreline Eugene, Or. Noon T 0-0 (SO 4-3)