Schedule/Results

2017 Schedule

Date Opponent Location Time (PT) Results Media
Aug. 19 SWOCC* at Coos Bay, OR 10:00 am NA-Scrimmage  
Aug. 23 Pacific* at Forest Grove, OR 10:00 am NA-Scrimmage  
Aug. 25 Blue Mountain Eugene, OR 4:00 pm W 3-0 Video
Aug. 26 Green River # at Springfield, OR 9:00 am W 2-0  
Aug. 26 Treasure Valley # at Springfield, OR 11:30 am W 2-0  
Aug. 26 Big Bend # at Springfield, OR 3:15 pm W 2-0  
Aug. 26 Wenatche Valley # at Springfield, OR 5:45 pm W 2-1  
Aug. 27 Centralia # at Springfield, OR 10:00 am W 2-0  
Aug. 27 Everett # at Springfield, OR 11:30 am W 3-0  
Sep. 08 Centralia at Oregon City, OR 1: 15 pm L 2-1  
Sep. 08 Clackamas at Oregon City, OR 4:30 pm L 2-0  
Sep. 08 South Puget Sound at Oregon City, OR 7:30 pm W 2-1  
Sep. 09 Columbia Basin at Oregon City, OR Noon W 3-1  
Sep. 11 Pierce at Lakewood, WA 5:00 pm L 3-1 Video
Sep. 12 South Puget Sound at Olympia, WA 1:00 pm L 3-2  
Sep. 15 Clackamas at Oregon City, OR 6:30 pm W 3-1  
Sep. 16 Chemeketa Eugene, OR 1:00 pm L 3-1 Video
Sep. 19 New Hope Eugene, OR 6:00 pm W 3-0 Video
Sep. 22 Mount Hood Eugene, OR 6:30 pm L 3-1  
Sep. 23 Clark at Vancouver, WA 1:00 pm L 3-0  
Sep. 25 Northwest Christian at (NCU) Eugene, OR 7:00 pm    
Sep. 26 Pacific JV Eugene, OR 6:30 pm    
Sep. 29 SWOCC Eugene, OR 6:30 pm    
Sep. 30 Umpqua Eugene, OR 6:30 pm    
Oct. 4 Linn-Benton at Albany, OR 6:30 pm    
Oct. 6 Chemeketa at Salem, OR 6:30 pm    
Oct. 10 Linfield JV at McMinnville, OR 7:00 pm    
Oct. 13 Clackamas Eugene, OR 6:30 pm    
Oct. 18 New Hope at (NHC) Eugene, OR 7:00 pm    
Oct. 19 Pacific JV at Forest Grove, OR 6:00 pm    


*-Scrimmage | #-NWAC Friendlies | Home games in Yellow

2016 Schedule

Date Oponent Location Time (PT) Results Media
Aug. 20 SWOCC* Coos Bay, OR 10:00 am NA scrimmage  
Aug. 26 Walla Walla Eugene, OR 1:00 pm L, 0-3 Video
Aug. 27 South Puget Sound #   Springfield, OR 9:00 am W, 2-1  
Aug. 27 Yakima Valley #   Springfield, OR 11:30 am L, 1-2  
Aug. 27 Edmonds #   Springfield, OR 3:15 pm L, 1-2  
Aug. 27 Treasure Valley #  Springfield, OR 5:45 pm L, 0-2  
Aug. 28 Centralia # Springfield , OR 10:00 am L, 0-2  
Aug. 28 Whatcom # Springfield, OR 11:00 am L, 3-1  
Sep. 02 Diablo Valley Redding, CA 1:00 pm L, 0-3  
Sep. 02 Shasta College Redding, CA 3:00 pm L, 0-3  
Sep. 05 Feather River Quincy, CA 4:00 pm L, 0-3  
Sep. 10 Linfield JV Eugene, OR 5:00 pm W, 3-0 Video
Sep. 13 Linfield JV McMinnville, OR 7:00 pm L, 0-3 Video
Sep. 14 New Hope Christian Eugene, OR 7:00 pm W, 3-2 Video
Sep. 21 Chemeketa Salem, OR 6:30 pm L, 0-3 Video
Sep. 23 Clackamas Eugene, OR 6:30 pm L, 1-3 Video
Sep. 28 Clark Eugene, OR 6:30 pm L, 0-3 Video
Sep. 30 Mt. Hood Gresham, OR 6:30 pm L, 1-3 Video
Oct. 07 SW Oregon Coos Bay, OR 6:30 pm L, 1-3 Video
Oct. 08 Umpqua Eugene, OR 6:30 pm L, 0-3 Video
Oct. 10 New Hope Christian Eugene, OR 6:00 pm W, 3-2 Video 
Oct. 12 Linn-Benton Eugene, OR 6:30 pm L, 0-3 Video
Oct. 19 Chemeketa Eugene, OR 6:30 pm L, 0-3 Video
Oct. 21 Clackamas Oregon City, OR 6:30 pm L, 0-3 Video
Oct. 24 Pacific JV Forest Grove, OR 6:30 pm L, 1-3 Video
Oct. 26 Clark Vancouver, WA 6:30 pm L, 0-3 Video
Oct. 28 Mt. Hood Eugene, OR 6:30 pm W 3-2 Video
Nov. 04 SWOCC Eugene, OR 6:30 pm W, 3-2 Video
Nov. 05 Umpqua Roseburg, OR 1:00 pm L, 1-3 Video
Nov. 09 Linn-Benton Albany, OR 6:30 pm L, 0-3  


*-Scrimmage | #-NWAC Friendlies | Home games in Yellow